M-ZsAZ družstiev ml. žiakov - Záhorácky maratón

26.06.2015 21:21

Vaneska a Lucka na 4.kole M-ZsAZ družstiev ml. žiakov

Trenčín - 13.6. 2015 - M-ZsAZ družstiev ml. ž.

Vaneska Sameková  chôdza 2km - 15:26,36 - 6.miesto, 150m - 29:22 - 24.miesto, Lucka Režnáková 150m - 22:87 - 5.miesto, diaľka - 379cm - 15.miesto, štafeta 4x60m - 36,40

Neodpustím si komentovať úroveň tohto kola. Preteky sa odohrávali na dráhe pri športovom gymnáziu. Vonku zúrilo príšerné horko, v areáli nebol skoro žiadny chládok, takže v tom najväčšom "hice" bola väčšina z nás zrelá na úpal, ( na obyčajných dedinských pretekoch to organizátori riešia prítreškami požičanými od obcí, miest alebo rôznych organizácí, SAZ to nerieši !!! ). Ďalšia vec by ma zaujímala, kde bola zdravotnícka služba. Nikde som ju nevidel !!! Pre pretekárov "deti" nebola žiadna voda, čo je na každých "dedinských" pretekoch samozrejmosťou. S touto slabou úrovňou podujatia išla ruka v ruke nervozita ( pri opýtaní sa rozhodcov a organizátorov na niečo, ste dostali iba arogantnú a nervóznu odpoveď )  a hádky kvôli nezmyselným pravidlám 4.kola, že vraj najmladší žiaci, ktorý boli od začiatku súťaže družstiev prihlásený za družstvo mladších žiakov, v tomto kole nemôžu za to družstvo súťažiť. To je neskutočné. Týmto podľa mňa "a nie len podľa mňa" odraďujeme trénerov, deti a tiež rodičov, ktorý tomu obetujú čas. Ako keby mali kluby preplnené stavy detí !!! Veď keď nemáme dosť mladších žiakov, dopĺňame družstvo najmladšími žiakmi !!!  V tejto atmosfére som hľadal tabuľu s výsledkami, pretože nemenovaný rozhodca ma presviečal že na pretekoch SAZ sú výsledky spracované hneď, smiešne, nenašiel som. Vyčerpaný a znechutený odchádzam domov, asi nebudú uznané body ktoré nazbierali naše deti a tým pádom už padá šanca na zisk medaile z družstiev.

Takže, ak riadia Slovenský Atletický Zväz takýto ľudia, tak to aj tak so Slovenskou atletikou vyzerá !!!

Blažka, Mirka a Mišel výborne na Záhoráckom polmaratóne

Dňa 13.6. 2015 sa v Senici konal tradičný Záhorácky maratón a polmaratón. Na polmaratóne za horúceho počasia dobehla najlepšie medzi ženami Blažena Kocúriková na 1.mieste ( 1.ženy nad 45r. ), Miroslava Zíšková 2.miesto ( 1.ženy nad 35r. ) a Michala Martišová 9.miesto ( 3.ženy hl. k. ), z mužov dobehol najlepšie Stano Nemček 12.miesto ( 5.muži nad 40r. ), ďalej Dušan Tomek, Palko Poláček a Lubo Harasník.

Na maratónskej trati bežal Marcel Krajč 12.miesto (č.muži hl.k.).